Közel száz WhatsApp-felhasználót célozhatott meg világszerte a Paragon kémprogramot gyártó cég hekkertámadása
Újságírók és civilek is voltak a célpontok között.
Újságírók és civilek is voltak a célpontok között.
Szexbotrányt kreál egy politikusnál, a választás napján telefonokat bénít meg - ez csak két példa abból a számtalanból, amivel egy izraeli cég beavatkozik a politikába. Van, akit békén hagynak: állítólag Putyin támadhatatlan. Egy nemzetközi tényfeltáró csapat buktatta le őket, miközben a vezető szerint semmi törvénytelent nem csinálnak.
Az izraeli közélet sokáig szinte teljesen figyelmen kívül hagyta a csúcstechnológiájú kémprogramjukat, a Pegasust exportáló NSO cég botrányát. Hétfőn azonban fordulatot hozott egy oknyomozó cikksorozat. A rendőrség is elismerte, hogy újságírókat, tüntetések szervezőit, a Netanjahu-ügy tanúit, vádlottjait, de még a minisztériumok felsővezetését is lehallgatták.
Az év legnagyobb közéleti-politikai botránya kétségkívül az izraeli Pegasus kémszoftver körül robbant ki – nemcsak Magyarországon. Összeszedtük az 5 legfontosabb tanulságot.
Az Egyesült Államokban feketelistára került kémszoftvert készítő cég vezetője, Isaac Benbenistit felállt az NSO éléről.
Kerényi János szerint Kósa mondatai nem zavarták meg a kormány kommunikációját, mert "vidéken evvel olyan nagyon nem foglalkoznak".
A kormány szerint az NSO kémszoftverre fenyegetést jelent az országra.
Tordai Bence azt próbálta megtudni az igazságügyi minisztertől, hogy ki adott engedélyt Bánáti János, a Magyar Ügyvédi Kamara elnökének megfigyelésére.
Az oknyomozó portál szerint Hajdu János TEK-főigazgató bizalma korábban megingott helyettesében, Bodnár Zsoltban.
Az NSO kémszoftverének nyomait kutató Citizen Lab és az Amnesty International is megtalálta a Pegasus nyomait Németh Dániel telefonján.
A DK politikusa azután döntött így, hogy egy újabb újságíróról derült ki, megfigyelhették az izraeli kémszoftverrel.
Csikász Brigitta - aki 2015-ig a hvg.hu, később az Átlátszó újságírója volt - korábban olyan európai uniós támogatásokkal való visszaélésekről is írt, amelyeket az EU csalás elleni hivatala, az OLAF is jelzett, de a magyar hatóságok nem foglalkoztak vele.